Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to największa i niezależna organizacja zrzeszająca studentów oraz absolwentów kierunku Farmacja z 11 miast w Polsce. Należymy do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF).

Naszym celem jest reprezentacja interesów młodych farmaceutów oraz studentów tego kierunku, zarówno w kraju jak i za granicą. Dodatkowo stawiamy na rozwój, zarówno umiejętności praktycznych jak i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Naszą działalność doskonale reprezentuje hasło organizacji: „Dziś tworzymy farmację jutra”.

Nasi członkowie mają szansę zaangażowania się w akcje edukacyjne, treningi umiejętności miękkich oraz konferencje. Dodatkowo na skalę ogólnopolską odbywają się trzy konkursy, w których przyszli farmaceuci mogą sprawdzić swoją wiedzę. Są to Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej, Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej Konkurs Prac Naukowych.

NASZE AKCJE O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM

  • Skonsultuj z Farmaceutą – celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat prewencji oraz leczenia chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu oddechowego. Dzięki niemu promujemy również opiekę farmaceutyczną. Projekt odbywa się dwa razy w ciągu roku. Na stoisku w jednym z centrów handlowych w Łodzi, nasi członkowie, z pomocą studentów innych kierunków medycznych, wykonują pomiary ciśnienia oraz glikemii. Podczas akcji istnieje również możliwość konsultacji z farmaceutą, kosmetologiem oraz dietetykiem.
  • Antybiotykoterapia Pod Lupą Farmaceuty –akcja ma za zadanie podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat prawidłowej antybiotykoterapii. Zważając na istniejący problem nadużywania antybiotyków, organizujemy prelekcje w szkołach – liceach oraz szkołach podstawowych. Dzięki akcji nasi członkowie już na samym początku studiów mają szansę zdobyć znaczą wiedzę na temat antybiotyków.
  • W szczepionkę nie boli –akcja edukacyjna mająca na celu obalanie mitów i teorii spiskowych dotyczących szczepień. Dzięki niej rozwiewamy wątpliwości na temat bezpieczeństwa i słuszności szczepień.

STUDENT EXCHANGE PROGRAM (SEP)

Program praktyk międzynarodowych realizowany przez IPSF (International Pharmaceutical Students’ Federation) w ponad 70. krajach na całym świecie. Pozwala on studentom farmacji poznać świat zawodowy za granicą, odbywając praktyki w aptekach otwartych i szpitalnych, a także w przemyśle czy w badaniach naukowych. To również okazja odkrywania obcych kultur, poznawania nowych smaków, podziwiania zagranicznej architektury a przede wszystkim zawierania znajomości z ludźmi z całego świata! PTSF, będąc organizacją uczestniczącą, zarówno wysyła swoich członków w świat jak i gości latem chętnych poznania Polski.

INTEGRACJE

PTSF to nie tylko nauka i rozwój, ale i integracje na ogólnopolskich konferencjach i zjazdach. Nasi członkowie mają okazję wziąć udział w uroczystych balach oraz Wigilii Ogólnopolskiej. Dzięki temu zyskują szansę nawiązania znajomości z przyszłymi farmaceutami z całej Polski. Dużo spotkań odbywa się również lokalnie. Na Wielkiej Integracji Kierunków Medycznych oraz Wigilii Lokalnej nasi członkowie mają szansę poznać studentów starszych lat.

JAK DOŁĄCZYĆ?

Rekrutacja do PTSFu odbywa się dwa razy w roku akademickim, na samym jego początku oraz w okresie wiosennym. Należy wypełnić deklarację i opłacić składkę członkowską.

Więcej o bieżących wydarzeniach związanych z naszą organizacją można znaleźć na social mediach.

REGULAMIN LOKALNY: pobierz

Facebook: https://www.facebook.com/PTSF.lodz/

Instagram: https://www.instagram.com/ptsf_lodz/

Strona internetowa: ptsf.pl

Adres e-mail: lodz@ptsf.pl