akilanowicz-sapota200x200

Przewodnicząca Rady Nauk Farmaceutycznych
prof. dr hab. n. med. Anna Kilanowicz-Sapota

Pozostali Członkowie Prezydium Rady

Farmacja_020[1]

Zastępca Przewodniczącej
dr hab. n farm. prof. uczelni Magdalena Markowicz-Piasecka

molszewska

dr hab. n. farm. prof. uczelni Monika Olszewska

Farmacja_043[1]

prof. dr hab. n. farm. Dorota Piotrowska

jsikora

dr hab. n. med. prof. uczelni Joanna Sikora

RAFALKALABINSKI.PL

dr hab. n. farm. prof. uczelni Magdalena Jasińska-Stroschein

 

Pozostali Członkowie Rady:

prof. dr hab. n. farm. Ewa Balcerczak

prof. dr hab. n. farm. Elżbieta Brzezińska

prof. dr hab. n. farm Elżbieta Budzisz

dr hab. n. farm prof. uczelni Iwona Głowacka

dr hab. n. farm prof. uczelni Izabela Grzegorczyk-Karolak

prof. dr hab. n. farm. Bolesław Karwowski

dr hab. n. farm. prof. uczelni Ewa Kochan

dr hab. n. farm. prof. uczelni Łukasz Kuźma

dr hab. n. farm. prof. uczelni Urszula Kalinowska-Lis

prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek

dr hab. n. farm. prof. uczelni Ewelina Piątczak

dr hab. n. farm. prof. uczelni Bogusława Pietrzak

prof. dr hab. n. med. Monika Sienkiewicz

dr hab. n. farm. prof. uczelni Przemysław Sitarek

dr hab. n. farm. prof. uczelni Ewa Skała

dr hab. n. farm. prof. uczelni Anna Sobańska

prof. dr hab. n. farm. Paweł Szymański

dr hab. n. farm. prof. uczelni Jakub Wojcieszak

lek. wet. Piotr Kamola – Przedstawiciel Samorządu Doktorantów

PODSTAWOWE ZADANIA RADY NAUK FARMACEUTYCZNYCH:

  1.  prowadzenie postępowań i nadawanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie: nauki farmaceutyczne; w tym powoływanie komisji doktorskich do przeprowadzenia czynności w postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora (w tym przewodniczącego – odrębnie dla każdego postępowania); oraz podejmowanie uchwał o nadaniu lub odmowie nadania stopnia doktora w dyscyplinie. W przypadku doktoratów wszczętych do 30 kwietnia 2019 postępowanie będzie procedowane zgodnie z Uchwałą Senatu UM nr 30/2017 z dnia 26 stycznia 2017 (w sprawie warunków ubiegania się o nadanie stopni naukowych lub tytułu naukowego w Uniwersytecie Medycznym), natomiast w przypadku doktoratów wszczętych od dnia 1 października 2019 roku zgodnie z Uchwałą Senatu UM nr 42/2023 z dnia 30 maja 2023 r.(w sprawie Regulaminu postępowania w sprawie nadania stopnia doktora w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi).
  2. prowadzenie postępowań w sprawie nostryfikacji stopnia doktora, w tym powoływanie komisji do przeprowadzania czynności w tych postępowaniach.
  3. opracowywanie strategii rozwoju dyscypliny zgodnej ze strategią Uczelni w zakresie działalności naukowej, w tym wyznaczanie kierunków rozwoju naukowego i celów naukowych w ramach dyscypliny.
  4.  stałe kontrolowanie osiągnięć naukowych w jednostkach organizacyjnych Wydziału, w tym monitoring symulowanych wyników ewaluacji nauczycieli akademickich zatrudnionych w grupie badawczej i badawczo – dydaktycznej.
  5. ścisła współpraca z kierownikami jednostek organizacyjnych Wydziału w sprawach kadrowych związanych z pkt. 4.
  6. opracowywanie rekomendacji w zakresie zasad oceny działalności badawczej nauczycieli akademickich zatrudnionych w grupie badawczej i badawczo – dydaktycznej.
  7. współpraca z Radą Naukową Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w zakresie:
    • określania standardów dotyczących oceny działalności naukowej pracowników, oceny okresowej, rekrutacji na stanowiska nauczycieli akademickich w grupach pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych lub procedur awansowych,
    • określania zasad rekrutacji do szkoły doktorskiej,
    • tworzenia programu kształcenia w szkole doktorskiej,
    • kreowania polityki naukowej Uniwersytetu,
    • tworzenia wytycznych dla ogłoszeń o naborze w grupach pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych.
  8. Rady naukowe dyscyplin delegują swoich członków do komisji rekrutacyjnych, oceniających lub konkursowych, jeżeli przepisy wewnętrzne Uniwersytetu tak stanowią.

Rada Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych realizuje swoje zadania zgodnie z obowiązującym Statutem UM w Łodzi. Skład osobowy Rady Naukowej Dyscypliny ogłasza Rektor. Kadencja Rady Dyscypliny trwa cztery lata i rozpoczyna się z dniem 1 września roku wyboru Rektora. Pracami Rady Dyscypliny kieruje jej Przewodniczący powoływany i odwoływany spośród członków Rady Dyscypliny przez Rektora UM. Przewodniczący Rady Dyscypliny powołuje i odwołuje swojego zastępcę spośród członków Rady, który w przypadku nieobecności Przewodniczącego przejmuje jego obowiązki.

W skład Rady Naukowej Dyscypliny wchodzą nauczyciele akademiccy z grupy pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych, zatrudnieni na stanowisku profesora i profesora uczelni, posiadający co najmniej stopień doktora habilitowanego, którzy zadeklarowali udział w pracach Rady Naukowej Dyscypliny i złożyli oświadczenie o zaliczeniu do liczby pracowników w dyscyplinie: nauki farmaceutyczne oraz spełniają wymagania określone w art. 20. Ust.1-4 ustawy. Nauczyciel akademicki, który w trakcie trwania kadencji Rady Naukowej Dyscypliny spełni wymagania, wchodzi w skład Rady z dniem zatwierdzenia przez Rektora.

Udział w posiedzeniach Rady Dyscypliny jest obowiązkowy. W głosowaniach Rady Dyscypliny biorą udział tylko osoby, które zostały wskazane przez Rektora. Członek Rady Naukowej Dyscypliny może zostać odwołany przez Senat, w szczególności w przypadku okoliczności uniemożliwiającej udział w pracy organu przez okres dłuższy niż 1 rok lub w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności na 3 kolejnych posiedzeniach. Uchwały Rady Dyscypliny są podejmowane w obecności co najmniej połowy statutowej liczby członków Rady Dyscypliny. W posiedzeniach Rady z głosem doradczym biorą udział wszyscy zaproszeni przez prezydium goście oraz przedstawiciel samorządu doktorantów wskazany przez przewodniczącego samorządu. Posiedzenia Rady Dyscypliny będą odbywać się w zależności od zgłoszonych spraw nie częściej niż raz w miesiącu, w przedostatni czwartek danego miesiąca.

KOMPETENCJE PRZEWODNICZĄCEGO RADY:

  1. organizowanie prac Rady Dyscypliny, w tym: a) wyznaczanie terminów posiedzeń, b) zwoływanie i przewodniczenie posiedzeniom, c) powoływanie komisji doktorskich do przeprowadzenia czynności w postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora (w tym wyznaczenie ich przewodniczącego (odrębnie dla każdego postępowania), d) przeprowadzenie głosowań w celu podejmowania uchwał o nadaniu lub odmowie nadania stopnia doktora w dyscyplinie; e) powoływanie komisji do przeprowadzenia czynności w sprawie nostryfikacji stopnia doktora nauk, w tym wyznaczenie przewodniczącego komisji procedującej takie postępowanie (odrębnie dla każdego postępowania), f) dbanie o sprawność działania Rady Dyscypliny,
  2. reprezentowanie Rady Dyscypliny,
  3. koordynowanie prac i ścisła współpraca z poszczególnymi Zespołami powołanymi spośród Członków Prezydium Rady Dyscypliny

Terminy posiedzeń Rady Nauk Farmaceutycznych w 2024 roku:

25.09.2024

24.10.2024

21.11.2024

12.12.2024 – uroczysty Senat UM

19.12.2024