Strona główna  |  Studentki Kosmetologii w The Lithuanian University of Health Sciences

Studentki Kosmetologii w The Lithuanian University of Health Sciences

Studentki kierunku Kosmetologia: Kinga Świstak, Zuzanna Gruba, Paulina Szybisty oraz Aleksandra Werner, w ostatnim czasie miały możliwość udziału w programie BIP Erasmus+ o temacie „Creating safe cosmetic products”.

Program ten trwał miesiąc i składał się z części wykładowej, w formie online, a także części stacjonarnej odbywającej się w mieście Kowno na Litwie.

Wykłady były prowadzone w języku angielskim, przez wykładowców z uczelni z różnych krajów, a tematy prezentacji były przygotowaniem teoretycznym, do późniejszych laboratoriów, które odbywały się podczas pobytu studentek w Kownie.

Na Litwie odbywały się seminaria, na których nasze studentki analizowały składy kosmetyków, pogłębiały wiedzę na temat zdrowia skóry, włosów i paznokci. Dokonywały również pomiarów nawilżenia i elastyczności skóry, a także analizowały wytworzone podczas zajęć laboratoryjnych kosmetyki pod kątem potencjalnych odczuć konsumentów.

Na zajęciach laboratoryjnych studentki wytwarzały: mydła, peelingi, szampony, mgiełki do twarzy, serum, kremy, balsamy do ust, dezodoranty, a także kolagenowe suplementy diety. Miały dzięki temu szerszy pogląd na receptury stosowane w innym kraju i poznały nowe techniki wytwarzania produktów kosmetycznych.

Studentki miały również możliwość zwiedzenia „Museum of the History of Lithuanian Medicine and Pharmacy” w Kownie, gdzie poznały historię funkcjonowania dawnych aptek, produkcji leków, maści, a także sposobów radzenia sobie z chorobami w przeszłości.

W wolnym czasie studentki mogły zwiedzać zabytki, podziwiać architekturę w Kownie oraz niedaleko położonym Wilnie, dzięki czemu mogły one lepiej poznać kulturę i sztukę Litwy.